چاکرا خورشیدی

چاکرای شبکه خورشیدی یا چاکرای سوم

چاکرای شبکه خورشیدی که گوهر ناف نیز گفته میشود یکی از چاکرا های بدن است که اهیمت زیادی در بین چاکراها دارد زیرا این چاکرا مربوط به قدرت فردی و اجتماعی، یادگیری، درک و آگاهی مطالب و خصلت مهم اعتماد به نفس، می باشد.

حتما در اطرافیانتان کسانی را دیده اید که از باور و اطمینان به خود و اعتماد به نفس بالایی برخوردار هستند این افراد کسانی هستند که چاکرای شبکه خورشیدی یا چاکرای ناف آنها متعادل و هماهنگ هست اینگونه افراد از درک و آگاهی بالایی برخوردار هستند و قدرت تجزیه و تحلیل آنها بسیار بالا هست.

قدرت تغییر در زندگی فردی و اجتماعی و همچنین تغییرات درونی نیز مربوط به چاکرای شبکه خورشیدی می شود. جالب است بدانید گاهی اوقات که می خواهید تغییراتی در زندگی ایجاد کنید، اما قدرت به اجرا در آوردن این تغییرات را ندارید و احساس می کنید ذهن و بدنتان در حالت مقاومت است در اصل چاکرای شبکه خورشیدی یا چاکرای سوم شما دچار عدم تعادل و توازن می باشد.

خصوصیات چاکرای شبکه خورشیدی یا چاکرای سوم
خصوصیات چاکرای شبکه خورشیدی یا چاکرای سوم

نام سانسکریت: مانی پورا به معنای شهر جواهر

جایگاه: دو انگشت بالاتر از ناف، در منطقه شکم

رنگ: زرد، طلایی

حس: بینایی

سمبل: گل نیلوفری ده پر

عنصر: آتش

هورمون وابسته: کیسه صفرا، انسولین

غده وابسته: پانکراس

مانترا: رام

عملکردهای درونی: شجاعت، اعتماد به نفس، شکفتن و شکل گیری شخصیت، قدرت، درک و آگاهی

اندامهای مربوطه و وابسته: دستگاه گوارش، معده، طحال، کبد، کیسه صفرا، شکم، پشت.

فعالیت های چاکرای شبکه خورشیدی
فعالیت های چاکرای شبکه خورشیدی

وقتی شما چاکرا شبکه خورشیدی (چاکرا سوم) سالم و متوازن دارید فردی بسیار خوشحال هستید که می توانید به راحتی از خود و دیگران محافظت کنید.

از چیزی نمی ترسید و شجاعت در تمامی قسمت های زندگیتان مشاهده می شود. در صورتی که می خواهید کاری را انجام دهید هیچ ترس و دلهره ای به دل راه نمی دهید و پر قدرت در مسیر موفقیت گام بر می دارید.

شما با پاکسازی چاکرا شبکه خورشیدی (چاکرا سوم) می توانید فردی قدرتمند و رهبر باشید فردی موفق و تاثیر گذار خواهید بود و برای خودتان و اطرافیانتان مفید می شوید در هر زمینه ای با شجاعت درونی پیش خواهید رفت.

در صورتی که چاکرای شبکه خورشیدی را متعادل و متوازن نگاه دارید به راحتی می توانید به خودتان در هر کاری باور و اطمینان داشته باشید و در آن کار با اعتماد به نفس بالا قدم بگذارید. پر از نشاط و جنب و جوش خواهید بود و از همه مهمتر برای خودتان و دیگران ارزش و احترام قائل خواهید بود.

اما اگر چاکرا شبکه خورشیدی نامتعادل باشد فردی غمگین خواهید شد از نظر درونی نا آرام و نامتعادل هستید همیشه مایوس ناامید و ناراضی هستید.

دلیل اهمیت چاکرای شبکه خورشیدی این است که این چاکرا مثل یک پالایشگاه برای بدن رفتار می کند یعنی تمامی انرژی ها به بدن می آیند و از چاکراهای تحتانی و فوقانی عبور می کنند و سپس کل بدن توسط چاکرای شبکه خورشیدی انرژی دریافت می کند.

اگر این چاکرا نامتعادل باشد نه تنها از نظر درونی شما را دچار ناآرامی می کند بلکه از نظر جسمی هم دچار اختلالاتی از جمله دردهای معده، روده، کیفیت خون و در نهایت مشکلات قلب می شود.

کسانی که نگرانی های مادی بیش از حد آنها را تحت تاثیر قرار می دهد و زود استرس می گیرند و نگران هر چیزی می شوند خود بزرگ بین یا خود کوچک بین هستند مدام دچار سوء تفاهم می شوند و درد های مربوط به معده و روده و دردهای شکمی را تجربه می کنند باید حتما چاکرای شبکه خورشیدی خود را پاکسازی کرده و در تعادل و توازن آن کوشش کنند.

کارکرد چاکرای شبکه خورشیدی در حالت تعادل
کارکرد چاکرای شبکه خورشیدی در حالت نامتعادل

اعتماد به نفس، شجاع بودن

احترام و ارزش برای خود و دیگران قائل شدن

رضایت از خود

در شادی و نشاط زندگی کردن

مثبت اندیشی

داشتن انگیزه برای ایجاد اهداف عالی

توجه به تجربیات زندگی و استفاده کردن از آنها در نقاط مهم زندگی

قدرت دستیابی به آرزوها

ارتباط با چاکرای چشم سوم یا آجنا چاکرا ششم و چاکرای تاج

هماهنگی بین این سه چاکرا باعث ایجاد روشن بینی و توجه به انتخاب مسیرهای درست را نیز ایجاد می کند

پکیج فعال سازی چاکرا با صدای مریم رضایی
پکیج فعال سازی چاکرا با صدای مریم رضایی

کارکرد چاکرای شبکه خورشیدی در حالت نامتعادل
نارضایتی از خود و دیگران

انتقاد کردن، قضاوت کردن

خود کوچک بینی و عدم اعتماد به نفس

کمبود احترام و قائل نشدن ارزش برای خود

خود بزرگ بینی و احساس درست عمل کردن در هر زمینه ای

توجه نکردن به تجربیات گذشته

احساس گناه از انجام هر کاری

عدم بخشش خود و دیگران

توجه به تاییدهای بیرونی و ساختن زندگی بر اساس تایید دیگران و عدم توجه به علایق خود

عدم کنترل خشم و غضب

کمبود سطح انرژی در بدن

یکنواختی در زندگی و نداشتن هدفی دایم

عدم احساس شادی و بروز احساسات عاطفی به دلیل بسته بودن این چاکرا

ایجاد بیماری های جسمی از جمله مشکلات غدد کلیوی، التهاب مفاصل، وسواس و اعتیاد به قند، دیابت، مشکلات کبدی.

ایجاد بیماری های روحی که در بالا هم به آنها اشاره شد، رنجش و طمع، بی ارادگی و ناتوانی، عصبانیت، ترس از واپس زدگی، خودباوری ضعیف، تردید، بی عاطفگی، از همه مهمتر عدم سازش با دیگران.

جملات تاکیدی برای پاکسازی چاکرای خورشیدی
من به خودم باور و اطمینان دارم

در همه کارهایی که مورد علاقه ام هست به خودم اطمینان دارم

قدرت درک و آگاهی ام بسیار بالا هست

من آرام سر حال و پر انرژی هستم

من هر روز پیاده روی می کنم و از محیط اطرافم لذت می برم

من محیط بیرون و محیط پیرامون سازگار هستم

من با تمامی آدمهایی که در اطرام هستند سازگار هستم

من رفتاری متعادل و هماهنگ با دنیای درونیم دارم

من سرشار از شادی و نشاط هستم

سلامتی در قسمت های شکمی من وجود دارد

من آزاد و رها هستم

من با دیگران ارتباط دوستانه دارم

برای آرامش روح و جسمم ارتباط با دیگران را خوب آموخته ام

پاکسازی چاکرای شبکه خورشیدی یا ناف
برای آنکه این چاکرا متعادل و هماهنگ با تمامی اندامهای بیرونی و خصوصیات درونی شما باشد باید همیشه این چاکرا را متعادل و متوازن نگاه دارید نه کم کار و نه پر کار بلکه باید همیشه هماهنگ و همسو باشید.

برای پاکسازی چاکرای خورشیدی باید تمرینات لازم را انجام دهید تمریناتی همچون مراقبه و مدیتیشن چاکراها نمونه ای از پاکسازی چاکرای شبکه خورشیدی را با هم می توانیم در زیر تمرین کنیم:

تمرین:
۱ – جای آرامی را انتخاب کنید و سعی کنید رنگ طلایی را در ذهن خود بیاورید و به این رنگ متمرکز شوید. در این جای آرام می توانید فایل صوتی آرامبخشی را بگذارید و آرامش جسم و روحتان را چند برابر کنید.

۲ – به حالت لوتوس بنشینید و ستون فقرات صاف باشد اگر هم نمی توانید بنشینید دراز بکشید و کف دستانتان را به سمت آسمان قرار دهید.

۳ – به قسمت ناف و اطراف آن متمرکز شوید و سعی کنید فقط به قسمت آگاه باشید

۴ – هم اکنون به تنفس خود توجه کنید به دم و بازدم سه نفس عمیق بکشید و تمامی توجه و تمرکز خود را به دم و بازدم دهید هوا را در ریه ها پر کنید و از دهان خارج.

۵ – چشمان خود را ببندید در این مرحله به حالت آلفای خفیف رفته اید و نوعی بی وزنی و سبکی را تجربه می کنید

۶ – در اطرافتان هاله نورانی را تجسم کنید این هاله نورانی متشکل از پراناها یا همان انرژی حیات هستند انرژی حیات را از راه بینی وارد بدن کنید و سعی کنید این انرژی را در قسمت شبکه خورشیدی قرار دهید و به صورت دورانی در این قسمت نور را بچرخانید.

۷ – سعی کنید انرژی حیات را در این قسمت حس کنید گرمای مطلوب این انرژی را در قسمت شبکه خورشیدی حس کنید.

۸ – هم اکنون نور زرد طلایی را نیز در این قسمت ببینید که با نور و انرژی سفید ادغام شده و این نور زرد در حال چرخش به دور خودش هست

۹ – سپس نور و انرژی به تمامی قسمت های بدن حرکت می کند و در جریان قرار می گیرد و نور به تمامی قسمت های بدن می رسد

۱۰ – هم اکنون نور را از قسمت دهان با دم و بازدم خارج کنید هنگام خارج کردن نور کمی تیرگی در دهان خارج می شود این تیرگی انرژی منفی هست که در قسمت چاکرای شبکه خورشیدی بوده و هم اکنون با پاکسازی در حال خارج شدن است

۱۱ – ذرات تیره رو تصور کنید که از دهان شما خارج شده و از شما دور و دورتر می شود و هر لحظه که می گذره باز هم از شما دور می شود. هم اکنون چاکرای شبکه خورشیدی شما با تمرکز و انتقال نور به داخل بدنتان و قدرت گرفتن نور زرد رنگ پاکسازی شده.

با خوشحالی و نشاط و شادمانی می توانید این تطهیر را پایدار نگاه دارید و از گرما و قدرتی که در این قسمت ایجاد شده لذت ببرید.

نکته آخر:
توجه داشته باشید همان طور که نام سانسکریت چاکرای شبکه خورشیدی، مانی پورا می باشد به معنای شهر جواهر، این چاکرا نیز درست مثل یک شهری که پر از جواهر هست عمل می کند چاکرایی بسیار مهم محسوب می شود که قدرت بسیار بالایی دارد و شما می توانید با استفاده از تطهیر این چاکرا به خیلی از آرزوها و قدرت ها درونی و بیرونی دست یابید.