چاکرا خاجی

چاکرای خاجی چیست؟

همان طور که گفتیم چاکرای خاجی یا چاکرای جنسی دومین چاکرای مهم بدن می باشد که جایگاه آن در قسمت چهار انگشت پایین تر از ناف یا بین ناف و اندامهای تناسلی قرار دارد، که در مقابل شبکه عصبی خاجی قرار دارد.

چاکرای خاجی یا جنسی با خلاقیت انسانها در ارتباط هست همچنین ما انسانها از طریق این چاکرا با یکدیگر ارتباط و دوستی بر قرار می کنیم و هم چنین از نظر ارتباطات جنسی از این قسمت فرسنده و گیرنده مسائل جنسی و عاطفی هستیم. کیفیت و نوع برقراری پیوند و ارتباط ما نیز از متعادل بودن این قسمت به وجود می آید.

اثر تاثیرات ذهنی منفی در این چاکرا می توانیم به ایجاد جرم و جنایت، عدم توانایی جنسی، عدم اعتماد به نفس و ناتوان در ایجاد ارتباطات با دنیای بیرون و همچنین وابستگی بیش از حد و ترس از دست دادن، رهایی و هتک حرمت را نام ببریم.

اثر تاثیرات جسمی منفی که از نامتعادل بودن این چاکرا به وجود می آید می توانیم به حساسیت ها، بیماری های پوستی، بواسیر، پروستات و مشکلات مثانه، مشکلات جنسی و عدم توانایی جنسی، اضافه وزن و خورد بی مورد غذا و داشتن رابطه جنسی نامتعارف نام ببریم.

به طور کلی کسانی که شاد و خوشحال هستند و برای داشته هایشان خداوند را شکر گذار هستند به راحتی با چاکرای خاجی خود در ارتباط هستند و این قسمت از بدنشان یعنی چهار انگشت پایین تر از ناف همیشه متعادل و متوازن هست.

خصوصیت چاکرای خاجی، جنسی چیست؟
خصوصیت چاکرای خاجی، جنسی چیست؟

نام سانسکریت: سوادهیستانا، سواد به معنای شیرین است که منظور اینجا شیرینی روابط عاطفی و جنسی است.

رنگ: نارنجی

عنصر: آب

سمبل: نیلوفر شش گلبرگ

اصل وجودی: تولید مثل یا خلق کردن

حس: چشایی

غده وابسته: غدد جنسی و هورمونهای مربوط به این چاکرا، هورمون استروژن می باشد.

سنگ های مرتبط: لابرادوریت، عقیق قهوه ایی، چشم ببر، گلدستون، سترین، عقیق کارنلیان.

مانترا: وم (vam)

احساس داشتن فرزند و بچه دار شدن، ایجاد برقراری رابطه عاطفی، و احساس دوست داشتن و مورد توجه قرار گرفتن از خصوصیات این چاکرا است. زیرا این چاکرا ﻧﻘﺶ ﻣﻬﻤﯽ ﺩﺭ ﮐﻨﺘﺮﻝ ﺗﻮﻟﻴﺪ ﻣﺜﻞ ﻭ ﮐﺴﺐ ﻟﺬﺗﻬﺎ ﺩﺭ ﺯﻧﺪﮔﯽ را به بهترین شکل ممکن ایفا می کند.

چاکرای دوم (خاجی) رابطه مستقیم با شادی و نشاط و خوشحالی دارد، وقتی این چاکرا درست و متعادل کار کند شما همیشه خوشحال هستید و این خوشحالی سبب ایجاد روابط عالی و همچنین سبب آرامش ذهنی شما می شود و آنچه که شما را شاد کند و به شما آرامش دهد باعث کسب موفقیت در مسیر زندگیتان هم می شود. همچنین از تمامی لحظات زندگیتان لذت خواهید برد.

هماهنگی و متعادل بودن این چاکرا سبب می شود که با جنس مخالف به راحتی ارتباط سالم برقرار کنید و رفتاری طبیعی و هماهنگ داشته باشید. همچنین خلاقیت نیز در تمامی قسمت های زندگیتان نقش اساسی ایفا می کند.

داشتن چاکرای سالم خاجی و فعال بودن این چاکرا سبب می شود که هم خودتان و هم اطرافیانتان انگیزه کافی برای انجام کارها و اهدافتان داشته باشید.

وظایف چاکرای خاجی

وظیفه اصلی چاکرای جنسی جذب انرژی حیات یا همان پرانا در این قسمت است و تبدیل این انرژی به رنگ نارنجی می باشد. وقتی پرانا به بدن می آید توسط چاکرای خاجی جذب شده و نور نارنجی رنگی را در این قسمت ایجاد می کند انرژی که در این قسمت به صورت نارنجی ایجاد شده است به ما قدرت لذت بردن از روابط عاطفی و همچنین غذا خوردن و متوجه شدن مزه های غذا را می دهد. و قدرت ذهن ما را برای کسب مدارج مالی بالا می برد.

همچنین شادی و قدرت خلاقیت را نیز بالا می برد. شادی باعث ایجاد انگیزه و شور و استیاق هر چه بیشتر می شود. و این فرد می تواند فردی خلاق در همه امور مربوط به زندگی مادی باشد. توجه داشته باشید این چاکرا محدود به روابط جنسی نمی باشد بلکه همه لذتها از جمله خندیدن ایجاد روابط سالم و دوستانه، معاشرت های اجتماعی نیز جزئی از عملکردهای درست این چاکرا هستند.

وظایف چاکرای خاجی

نشانه فعال بدون چاکرا خاجی

۲ – ایجاد انگیزه در شما و اطرافیانتان (وقتی که شما شاد و پر از انرژی هستید اطرافیانتان هم تحت تاثیر شما قرار گرفته و مثل خود شما می شوند)

۳ – ایجاد روابط جنسی متعارف و لذتبخش

۴ – رفتار صادقانه و محبت آمیز با جنس مخالف و احترام به آن

۵ – خوشحالی و خرسندی از ایجاد روابط جنسی و عاطفی

۶ – ایجاد رابطه درست در اجتماع و عدم افکاری مسموم چون ترس از رهایی و ترس از دست دادن.

۷ – هماهنگی بین زندگی روزمره و روابط و احساسات

۸ – لذت بردن از ایجاد روابط سالم

۹ – لذت تولید مثل

۱۰ – لذت چشیدن غذاها و مزه ها

نشانه بسته بودن چاکرا خاجی

۱ – به وجود آمدن مشکلات و اختلالات جنسی

۲ – سرکوب احساسات و عواطف به جنس مخالف

۳ – تقویت حس ترس از رها شدن توسط دیگران

۴ – ترس از صمیمیت در روابط عاطفی و حتی غیر عاطفی (روابط اجتماعی)

۵ – ترس از تغییر در همه زمینه های زندگی اجتماعی و فردی

۶ – احساس گناه

۷ – کمبود انرژی در بدن که سبب ایجاد کمبود انرژی در بیان مسائل عاطفی می شود

۸ – کمبود انرژی همچنین سبب برقراری روابط جنسی همراه با عدم لذت و شعف می شود

۹ – سرکوب میل جنسی یا زیاده روی در بر قراری روابط جنسی

۱۰ – ایجاد روابط جنسی ناسالم

۱۱ – تنش و حس خشونت نسبت به جنس مخالف

متعادل کردن و ایجاد هماهنگی در چاکرای خاجی

۱ – احساسات و عواطف منفی خود را از بین ببرید

۲ – عادت های ناپسند خود را کنار بگذارید

۳ – خوشبین باشید و به زندگی عشق بورزید و همیشه شکرگذار باشید

۴ – مراقبه کنید و چاکرای خاجی را پاکسازی کنید

۵ – سعی کنید به صورت آگاهانه پراناها را وارد این قسمت از بدن کنید

۶ – از خشم و عصبانیت دست بردارید و به جای آن آرامش را به تمامی اندامهای بدن راه دهید

۷ – در طبیعت قدم بزنید به درختان و چمن ها نگاه کنید سعی کنید هر چه در طبیعت هست را لمس کنید در هنگامی که ماه کامل است به آن نگاه کنید ماه به خصوص در زمان بدر کامل احساسات شما را زنده و فعال میکند و باعث می شود تا پیام های روح تان را از راه تجسم خلاق ببینید و به این شکل خلاقیت در شما فعال می شود.

۸ – تمرین کنید و انرژی را در داخل این قسمت به جریان منظم بیندازید.

۹ – استفاده از فایل های صوتی پاکسازی و متعادل سازی چاکراها

تمرین برای فعال کردن و ایجاد هماهنگی در چاکرای خاجی

۱ – ابتدا موسیقی دلنشینی از طبیعت را بگذارید و در جایی ساکت و آرام به حالت نشسته لوتوس یا همان چهار زانو قرار بگیرید

۲ – به نقطه ای خیره شوید و شروع به نفس کشیدن کنید نفسهایی آرام و متوازن و تمامی توجه خود را به تنفس خود دهید هم اکنون هفت نفس عمیق بکشید

۳ – در این مرحله چشمان خود را ببندید و تمامی آگاهی و توجه خودتان را به تنفستان دهید در این مرحله می خواهیم تمرکز ذهن بالا برود و نشخارهای ذهنی متوقف شوند

۴ – هم اکنون آماده هستید و می توانید هاله اطرافتان را ببینید این کار را با تمرکز انجام می دهید تجسم می کنید که هاله ای نورانی به دور شما هست این هاله همان انرژی حیات یا پراناها هستند که از طریق دم و بازدم وارد بدن شما می شوند

۵ – هاله نورانی و سفید را از راه بینی وارد بدن کنید و تصور کنید که موجی سفید را آهسته آهسته وارد بدن می کنید این ذرات نورانی به سمت جایگاه چاکرای خاجی در حرکت هستند یعنی جایگاهی در بین ناف و دستگاه تناسلی.

۶ – وقتی هاله نورانی وارد این قسمت می شود به رنگ نارنجی تبدیل شده و شروع به چرخش به دور خود می کند هر چه انرژی وارد شده به بدن بیشتر و پاکتر باشد نور نارنجی شفاف تر و با سرعت مناسبت تری به دور خودش می گردد

۷ – هاله نورانی و نور نارنجی که با یکدیگر ادغام شده اند باعث هماهنگی در این قسمت شده و تمامی مسائل مربوط به امیال جنسی و ارتباطات و لذت های مادی زندگی را کنترل می کند.

۸ – سپس سعی کنید هاله نورانی که وارد بدنتان شده است را از طریق یک بازدم عمیق و نسبتا طولانی از دهان خارج کنید وقتی نور و ذرات سفید در حال خروج از دهان هستند انرژی های تیره و منفی هم که در قسمت چاکرای خاجی وجود داشته نیز خارج می شوند.

۹ – هم اکنون تصور کنید که این تیرگی ها و آلودگی ها در کائنات پخش شده و از شما دور و دورتر می شوند

۱۰ – با خروج انرژی های منفی این قسمت شما احساس سبکی و آرامش در این قسمت دارید و حس لذت و شادمانی نیز در شما تقویت شده است.

نکته آخر
می توانید از میوه هایی چون پرتقال و میوه هایی که نارنجی هستند استفاده کنید از سنگ عقیق یا یاقوت در این قسمت استفاده کنید.

می توانید در زیر نور مهتاب پیاده روی کنید و احساس لذت و شادمانی را در خود تقویت کرده و همچنین از عطر چوب صندل نیز می توانید برای بهبود روند و کارکرد چاکرای خاجی استفاده کنید.